NÉPTÁNC TANSZAK
A néptánc tanszak célja a magyar néptánc és népi kultúra iránti érdeklődés kialakítása és elmélyítése, hagyományaink, kulturális örökségünk továbbéltetése, a mozgáskultúra megalapozása és fejlesztése, a tánc, mint a közösségteremtés és közösségformálás lehetséges eszközének értelmezése.
A néptánc oktatás célja a tánc iránt érdeklődő tanulók mozgáskultúrájának sokirányú fejlesztése, az egészséges életmódra, ügyességre, magabiztosságra nevelés. Kiemelt feladat a táncművészeti alapismeretek átadása, a hogy a gyerekek nyitottá váljanak a közösségi alkotó tevékenység és általában a művészetek iránt.
A néptánc oktatása elkezdődik az előképzőben, de az alapfok és a továbbképző évfolyamokon teljesedik ki. Egyre több dialektus táncrendjeit ismerik meg a tanulók, s táncolják "anyanyelvként".
A folklór különböző területei a népzene, a népdal, a néptánc, a népi játék óriási lehetőséget nyújtanak a gyermekek zenei és mozgáskultúrájának fejlesztésére, személyiségük formálására.
A gyerekek megismerkedhetnek a magyar néptánc kincshez szorosan kapcsolódó népdalokkal, népzenével is, valamint elsajátítanak a különböző tánctípusokhoz szorosan kapcsolódó alapvető mozdulatelemeket és motívumokat.
A tanszak tantárgyai:
népi játék (előképző 1-2. évf.) heti 2x45 perc
néptánc (alapfok 1-2 évf.) heti 4x45 perc
néptánc (alapfok 3-6. évf.) heti 3x45 perc
néptánc (továbbképző 7-8. évf.) heti 4x45 perc
folklórismeret (alapfok 3-6. évf.) heti 1x45 perc
folklórismeret (továbbképző 9-10. évf.) heti 1x45 perc